چگونه کیفیت ظروف چینی را تشخیص دهیم؟

نکات جالب و آموزشی برای ظروف چینی

عوامل مؤثر در کیفیت ظروف چینی

درجه بندی ظروف چینی: سرویس چینی های موجود در بازار ایران از دو نوع متریال و ماده اولیه تهیه شده است.
چینی که به نام پرسلاین معروف است و از قدیم الایام تولید میشده و کیفیت های متفاوتی بسته به میزان سفیدی، وزن، خال و لک و عبور نور دارد که هر کدام از این آیتم ها در کیفیت و قیمت نهایی محصول تأثیر مستقیم دارد.
بن یا همان چینی استخوانی که چند سالی است تولید می شود و متریال و ماده اولیه آن شبیه چینی است ولی در فرآیند تهیه ماده اولیه از استخوان جانداران و حیوانات هم استفاده می شود و به همین دلیل به بن یا چینی استخوانی معروف است.

نوشته های مشابه

اکثر ظروف چینی که در ایران تولید و عرضه می شوند از چینی (پرسلاین) استفاده می شود و تنها کیفیت متفاوتی دارند که با نگاهی دقیق به محصول نهایی میتوان میزان کیفیت آن را بر اساس عوامل زیر بررسی کرد:
– میزان سفیدی
– وزن بر اساس ضخامت و قطر
– خال و لک
– عبور نور


رتبه بندی ظروف چینی ایرانی
کیفیت ظروف چینی را تشخیص دهیم

رتبه بندی ظروف چینی ایرانی: میزان سفیدی

میزان سفیدی چینی نشان از کیفیت مواد اولیه و تولید دارد. اگر شما بشقابی ساده از چند برند را کنار هم قرار دهید با نگاهی دقیق متوجه تفاوت طیف رنگ سفید و ضمینه هر کدام خواهید شد. در نتیجه هر چه رنگ چینی به سفید نزدیک تر باشد، با کیفیت تر است. برندهای مختلف موجود در بازار ایران کیفیت های متفاوتی از سفیدی را ارائه می کنند. برخی به رنگ طوسی و خاکستری تمایل دارند و بعضی به سفید نزدیک ترند. با کنار هم قراردادن هر کدام میتوان میزان سفیدی و تفاوت رنگ آن ها را تشخیص داد.

در میان تمام برندهای تولید ایران با قطعیت می توان گفت که چینی زرین ایران بهترین کیفیت تولید چینی و سفیدترین رنگ ممکن را تولید میکند. در میان تمام ظروف تولید چینی زرین ایران، سری شهرزاد (FDC) سفیدترین، شفاف‌ترین و سخت‌ترین بدنه چینی در دنیا را دارد، FDC با درجه سپیدی ۹۱%، سختی بدنه ۷/۵ و سختی لعاب ۵/۵ موهس، شفافیت و نورگذری بی نظیر از جمله مرغوب ترین بدنه ظروف چینی در جهان به حساب می آید. این چینی حاصل تلاش پنج ساله تیم تحقیق و توسعه چینی زرین ایران می باشد. این محصول،‌ با شماره ۸۸۶۲۶ به عنوان اختراع به ثبت رسیده است. برای نخستین بار در سال ۲۰۱۵ در نمایشگاه فرانکفورت آلمان از آن رونمایی شد.


کیفیت چینی مقصود
کیفیت چینی مقصود

کیفیت چینی مقصود: وزن بر اساس ضخامت و قطر

حتما هر چه یک ظرف سبک تر، استفاده از آن راحت تر است. پس بر اساس این فرمول وزن یکی از مهمترین شاخص های تشخیص کیفی و انتخاب نهایی محصول چینی است. اما تنها سبکی یک محصول تعیین کننده وزن کم آن نیست بلکه قطر آن هم مهم است. بخصوص در ظروفی که برجستگی هایی روی آن ها کار می شود که در نهایت قطر اولیه ظرف را بیشتر میکند.

پس دقت کنید که چه انتظاری از میزان سبکی یک محصول دارید چرا که هر قطعه، مدل و طرحی امکان دارد که قطر متفاوتی داشته باشد که بتوان محصول نهایی را زیباتر کند. پس معیار وزن بر اساس قطر بهترین میزان برای تعیین سبکی و سنگینی یک ظرف چینی است.

بطور مثال سری رادیانس از چینی زرین ایران نقوش برجسته منتظم و ملایم روی بدنه خود دارد که کمی به قطر و ضخامت ظرف اضافه می کند ولی وزن نهایی محصول سبک و قابل قبول است.


درجه بندی ظروف چینی
رنگ مارک پشت چینی زرین

رنگ مارک پشت چینی زرین: خال و لک

این آیتم از مبحث میزان سفیدی، جداست. چرا که ممکن است یک محصول میزان سفیدی قابل توجهی داشته باشد. ولی با نگاهی دقیق متوجه لک و خال و فرورفتگی های ریزی در آن شوید. این بخش مهمترین قسمت برای تشخیص کیفیت یک محصول چینی است. چرا که سفیدی بر اساس طرح و رنگ قابل تغییر است اما خال و لک بر روی ظرف در هر صورت مشخص می شود. دانه های ریز بصورت نقاط تیره با کمی دقت بر روی ظروف جلوه نامناسبی دارد. همین نشانه ها درجه بندی ظروف چینی را مشخص می کند.

درجه بندی ظروف چینی

در خرید سرویس چینی باید دقت کنید که مواد بکار رفته و ساخت ظروف به شکلی باشد که محصول نهایی صیقلی، بدون کوچکترین فرو رفتگی، بدون هرگونه خال و لک باشد. برندهای معتبر مثل چینی زرین از بهترین مواد اولیه و پیشرفته ترین دستگاه های خودکار و نیمه خودکار برای تولید محصول چینی استفاده می کنند که مشکلات از این دست را نمیتوان در این محصولات مشاهده و پیدا کرد.

البته شما می توانید به راحتی در این ظروف  کباب ترش مغزدار میل کنید.


درجه بندی ظروف چینی
تشخیص درجه بندی چینی زرین

تشخیص درجه بندی چینی زرین: عبور نور

میزان عبور نور از ظرف به ضخامت و کیفیت ماده اولیه تولید بستگی مستقیم دارد. این آیتم در ظروف با ماده پرسلاین کمتر جلوه می کند و تنها ظروف بسیار با کیفیت عبور نور دارند. اگر شما ظرفی انتخاب کردید که نور را به میزان خوبی از خود عبور داد یعنی وزن، کیفیت و قطر مناسبی دارد. مانند چینی مارک laurion.

تیم تحقیق و توسعه چینی زرین ایران با تلاش پنج ساله موفق به تولید FDC یا Fine Diamond China مخفف نام تجاری محصولی است. مرغوبترین پرسلان (چینی) موجود در جهان به حساب می آید.

FDC که به نام شهرزاد شناخته شده سفیدترین،شفاف ترین و سخت ترین چینی در دنیا است. برای تست میزان نور عبوری از آن میتوانید یکی از قطعات آن مثل پلوخوری یا پیش دستی را در مقابل چراغ یا نور قرار دهید. میزان شفافیت آن را به راحتی تشخیص دهید.


سرویس چینی چه مارکی خوبه
سرویس چینی چه مارکی خوبه

سرویس چینی چه مارکی خوبه

در خرید ظروف چینی به بازخورد و نظرات دیگران اهمیت دهید. بدانید اگر برندی سالها در بالاترین سطح مانده و نقل زبان همگان است حتما کیفیت درخوری دارد. زیرا سرویس چینی جزو اقلام مصرفی نیست و با یک بار خرید بارها و سالها از آن استفاده می شود. در طول زمان میزان کیفیت، ماندگاری طرح و رنگ قابل تشخیص است. چه بسا بسیاری ظروف چینی خارجی که در نگاه اول جلوه زیبایی دارند ولی بعد از گذشت مدتی بخاطر کیفیت پایین مواد مورد استفاده تمام زیبایی خود را از دست می دهد و پر از عیب و ایرادات می شوند.

چینی laurion ساخت کجاست

در جواب سوال چینی لورین ساخت کجاست باید بگوییم این محصول جزه محصولاتی است که در حدود ۲۰ استان به فروش می رسد. این برند محصلات هتل های این استان ها را ساپورت می کند و کاملا کیفیت خود را ثابت می کند. کسانی که از چینی لورین استفاده می کنند همیشه رضایت خود را از این محصول با کیفیت ابراز داشتند. درجه بندی ظروف چینی در ظروف لورین همیشه مشخص و ثابت شده هستند.

چینی زرین ایران معتبرترین تولیدکننده ظروف چینی در خاورمیانه و یکی از مدرن ترین کارخانجات این صنعت در جهان است و به همین سبب قادر بوده است محصولات خود را به بیش از ۲۰ کشور عمدتا اروپایی نظیر آلمان، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، انگلستان، سوئد، هلند، ترکیه، روسیه، کانادا، عربستان، امارات متحده عربی و هندوستان صادر نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا