آموزش طرز تهیه پاستا

بیایید با هم غذایی درست کنیم که کودکان عاشق آن هستند

آموزش طرز تهیه پاستا

طرز تهیه:
آموزش طرز تهیه پاستا: ابتدا شیر را از یخچال بیرون می آوریم تا با دمای محیط سازگار شود. بعد مرغ را روی تخته می گذاریم و از عرض ۲سانت و با طول ۴ سانت برش می دهیم. در بشقابی قرار می دهیم سپس قارچ ها را با یک دستمال نمدار تمیز می کنیم.
و بعد خیلی سریع زیر شیرآب آبکش می کنیم و در آبکش قرار می دهیم، سپس روی تخته آشپزخانه (به هر مدلی که تمایل دارید) خرد می کنیم. داخل قابلمه ای بزرگ مقداری روغن می ریزیم و روی حرارت می گذاریم تا کمی داغ شود.
و بعد قارچ ها مرغ خرد شده را در تابه می ریزیم و ۱۰ دقیقه تفت می دهیم تا رنگ مرغ تغییر کنید و آب قارچ تبخیر شود. کمی نمک، فلفل روی مرغ و قارچ می ریزیم و مخلوط می کنیم تا ادویه به خورد مواد برود.
پس از اینکه مرغ کاملا رنگش تغییر کرد و قارچ ها کمی سرخ شدن قابلمه را از روی حرارت بر می داریم و مواد را در بشقابی می ریزیم و کنار می گذاریم. سپس برای تهیه سس پاستا قابلمه را مجددا روی حرارت می گذاریم و کمی روغن داخل آن می ریزیم و آرد را می افزاییم.

طرز تهیه پاستا

و در روغن خوب تفت می دهیم و شیر را کم کم اضافه می کنیم و آب مرغ را نیز به مواد می افزاییم و مخلوط می کنیم و صبر می کنیم تا مواد داخل قابلمه بجوش بیاید و به غلظت دلخواه مان سس در بیاید. در قابلمه ای آب می ریزیم.
سپس سیر را پوست می گیریم و با مقداری نمک و روغن داخل آن می ریزیم و روی حرارت زیاد می گذاریم تا آب بجوش بیاید و بعد پاستا را داخل آب در حال جوش می ریزیم و پس از گذشت ۵ دقیقه از پاستا بر می داریم و زیر دندان تست می کنیم.
اگر کمی گیر داشت و سفت بود موقع آبکش کردن است پس پاستا را در آبکشی می ریزیم و کمی آب سرد روی آن می گیریم و قابلمه را روی حرارت می گذاریم و مرغ، قارچ تفت داده را داخل قابلمه می ریزیم و پاستا را نیز به آن ها اضافه می کنیم.
و سس را روی مواد می ریزیم (می توانیم کمی از سس را نگه داریم برای مرحله آخر که سس حاضر شد روی آن بریزیم) و همگی مواد را زیر و رو می کنیم تا سس به خورد تمام مواد داخل قابلمه برود و کمی از پنیر پارمیزان را روی مواد می ریزیم.

بعد از آشنایی با این غذا می توانید طرز تهیه بورک اسفناج را یاد بگیرید.

تهیه پاستا

و درب تابه را می گذاریم تا به مدت ۱۵ دقیقه خوب آماده شود. البته چند بار در این مدت زمان پاستا را با مواد زیر و رو می کنیم تا ته نگیرد. پس از گذشت ۱۵ دقیقه کمی از پاستا را می چشیم و اگر نیاز بود مجددا نمک و فلفل به آن اضافه می کنیم و پاستا را در بشقابی می کشیم و با باقی پنیر پارمیزان و جعفری تزئین می کنیم.

مواد لازم برای ۴ نفر:
سیر ۱ حبه
شیر ۱ فنجان
قارچ ۲۰۰ گرم
پاستا ۳۰۰ گرم
آب مرغ ۲ لیوان
سینه مرغ ۱ عدد
پنیر پارمزان ¼ فنجان
جعفری به اندازه کافی
روغن مایع به اندازه کافی
آرد گندم ۲ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاه به اندازه کافی

پیشنهاد میکنیم پاستا را در ظروف چینی زرین ایران سرو و بدین وسیله پذیرایی لوکس و جذابی داشته و مهمانی زیبایی رقم بزنید.
سرویس پیشنهادی ما برای سرو این غذا: ظرف پاستا چینی زرین سفید (۱ پارچه)

منبع: پارسی دی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا