آموزش طرز تهیه لازانیا بدون فر

لازانیا را بدون فر در خانه درست کنید و میل کنید

آموزش طرز تهیه لازانیا بدون فر

طرز تهیه:
آموزش طرز تهیه لازانیا بدون فر: برای تهیه لازانیا بدون فر ابتدا شیر و کره و خامه را از یخچال بیرون می آوریم تا با دمای محیط سازگار شوند. قارچ ها را با دستمال نمدار تمیز می کنیم. خیلی سریع آبکش می کنیم و پیاز را نیز پوست می گیریم و می شوییم و روی تخته آشپزخانه نگینی خرد می کنیم.
و قارچ ها و سوسیس را نیز نگینی کمی درشت خرد می کنیم. تابه ای را روی حرارت کم قرار می دهیم و داخل آن روغن می ریزیم. اجازه می دهیم تا داغ شود و پیازها را داخل تابه می ریزیم و تفت می دهیم تا سبک و طلایی شوند.
و سوسیس ها را نیز اضافه می کنیم و با پیاز تفت می دهیم. کمی که تغییر رنگ دادند قارچ ها را نیز می افزاییم و تفت می دهیم تا سبک شوند. فلفل و نمک روی مواد می پاشیم و سس کچاب داخل لازانیا را نیز به مواد می افزاییم و خوب مخلوط می کنیم.
سپس سس سفید را حاضر می کنیم. اول شیر و آرد را در قابلمه ای کوچک با هم می ریزیم و خوب مخلوط می کنیم. بعد روی حرارت قرار می دهیم و مداوم هم می زنیم تا غلظتی شبیه به فرنی بگیرد و کره را نیز می افزاییم و صبر می کنیم تا کاملا ذوب و در مواد حل شود.
و نمک را روی مواد می پاشیم و حرارت را خاموش می کنیم و خامه را اضافه می کنیم. آن وقت در ظرفی به صورت مستطیل آب ولرم می ریزیم و ورقه های لازانیا را در آب به مدت ۳ دقیقه قرار می دهیم و تابه ای را با فرچه چرب می کنیم.

لازانیا بدون فر

و کف تابه را با یک لایه نازک سس سفید می پوشانیم (باعث می شود ورقه لازانیا راحت پس از پخت بلند شود) و یک ورق لازانیا را از داخل آب بیرون می آوریم و روی سس قرار می دهیم و از مایه لازانیا روی ورقه می ریزیم. سعی می کنیم که لایه ها را بیشتر کنیم.
تا اینکه مواد زیادی لای ورقه لازانیاها بریزیم.بعد یک قاشق از سس سفید روی مواد می ریزیم و کمی پنیر پیتزا روی سس می ریزیم و یک ورقه لازانیا روی آن قرار می دهیم و مجددا لایه بعدی مواد لازانیا، سس سفید و پنیر پیتزا می ریزیم و ورقه بعد را تا جاییکه دیگر ورقه لازانیا تمام شود.
این لایه ها را می توانیم ادامه بدهیم. ورقه آخر را که گذاشتیم روی آن را کاملا با سس سفید می پوشانیم و روی آن را نیز با پنیر پیتزا می پوشانیم و به مدت ۳۰ دقیقه درب تابه را می بندیم تا با حرارت ملایم لازانیا خوب بپزد. البته می توانید لازانیا ها را به صورت دیگری نیز در تابه حاضر کنید.
به این صورت که دو ورقه لازانیا را به صورت علامت جمع روی یک بشقاب قرار دهید و مواد را بریزید و سس سفید و پنیر پیتزا می ریزیم و به صورت یکی در میان مواد و پنیر پیتزا می ریزیم و ورقه ها را جمع می کنیم و در تابه می چینیم تا پخته شوند. برای درست کردن نان تست فرانسوی کلیک کنید.

لازانیا

مواد لازم برای ۲ نفر:
قارچ ۴ عدد
ورق لازانیا ۴ عدد
پیاز کوچک ۱ عدد
سوسیس ۱۵۰ گرم
نمک و فلفل سیاه به اندازه کافی
سس گوجه فرنگی ۴ قاشق غذا خوری
پنیر پیتزای رنده شده ۴ قاشق غذا خوری

آموزش طرز تهیه لازانیا بدون فر
لازانیا بدون فر

پیشنهاد میکنیم لازانیا بدون فر را در ظروف چینی زرین ایران سرو و بدین وسیله پذیرایی لوکس و جذابی داشته و مهمانی زیبایی رقم بزنید.
سرویس پیشنهادی ما برای سرو این غذا: سرویس چینی زرین ۱۲ نفره کامل گلدن ری (۱۰۲ پارچه)

منبع: پارسی دی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا