آموزش طرز تهیه سمبوسه قارچ و سوسیس

سمبوسه قارچ و سوسیس را می شناسید؟

آموزش طرز تهیه سمبوسه قارچ و سوسیس

طرز تهیه:
آموزش طرز تهیه سمبوسه قارچ و سوسیس: برای تهیه سمبوسه قارچ و سوسیس ابتدا سیب زمینی را پوست می گیریم. می شوییم و با دستمال آشپزخانه تمیز آن را خشک می کنیم. روی تخته به صورت نگینی خرد می کنیم و تابه را روی حرارت کم قرار می دهیم و روغن داخل آن می ریزیم.
و صبر می کنیم تا روغن داغ شود و بعد سیب زمینی ها را داخل تابه می ریزیم تا سرخ شود. تا سرخ شدن سیب زمینی ها پیاز را پوست می گیریم و می شوییم و روی تخته نگینی خرد می کنیم و سوسیس ها را نیز نگینی اما کمی درشت تر از باقی مواد سمبوسه خرد می کنیم.
و قارچ ها را نیز با دستمال نمدار تمیز می کنیم و سریع آبکش می کنیم و روی تخته نگینی خرد می کنیم.در زمانی که مواد را خرد می کنیم مدام به سیب زمینی ها نیز نگاه می کنیم تا زمانیکه طلای شدن آن را بر می گردانیم تا طرف دیگر آن ها نیز سرخ شود.
سپس سیب زمینی هایی که سرخ کردیم را در بشقابی می ریزیم و پیازها را نیز داخل تابه می ریزیم و تفت می دهیم تا سبک شوند و بعد اجازه می دهیم تا سرخ و طلایی شوند و پیازها را روی سیب زمینی ها می ریزیم و اگر تابه نیاز به روغن دارد داخل تابه مجددا روغن می ریزیم.

طرز تهیه سمبوسه قارچ و سوسیس

اجازه می دهیم تا روغن داغ شود و سوسیس ها را در تابه می ریزیم و تا هر دو طرف آن ها سرخ شود و روی سیب زمینی ها ان ها را می ریزیم و در آخر قارچ ها را داخل تابه می ریزیم و نصف قاشق چای خوری آبلیمو روی قارچ ها می ریزیم (حالت قارچ ها تغییر نکند)
حرارت تابه را زیاد می کنیم تا قارچ ها به آب انداختن نیفتند و کمی سرخ شوند و روی موادی که سرخ کردیم قارچ ها را نیز می ریزیم. مجددا کمی روغن داخل تابه می ریزیم. رب گوجه فرنگی را داخل تابه می ریزیم و اجازه می دهیم تا رنگ آن تیره تر شود.
بوی خامی آن گرفته شود و بعد تمامی مواد سرخ شده را داخل تابه می ریزیم و با رب خوب مخلوط می کنیم. پس از آماده کردن مواد داخل سمبوسه نان لواشها را به صورت مستطیل های بلند و باریک با چاقو برش می دهیم.
قابلمه ای کوچک با عمق زیاد را روی حرارت کم قرار می دهیم و داخل آن روغن سرخ کردنی به حدی می ریزیم که سمبوسه کاملا در آن شناور باشد و اجازه می دهیم تا به مرور زمان با حرارت کم روغن حسابی دغ شود.

تهیه سمبوسه قارچ و سوسیس

آن وقت یک عدد از برش نان لواش ها را جلو دستمان قرار می دهیم و چند قاشق از مواد را روی گوشه نان لواش می ریزیم و به صورت یک مثلث آن را می پیچیم.همگی سمبوسه ها را به همین شکل حاضر می کنیم و در روغن داغ هر دو طرف سمبوسه ها را سرخ می کنیم.
و بعد روی یک کاغذ روغنی سمبوسه های سرخ شده را قرار می دهیم تا روغن اضافه آن ها گرفته شود. در پایان سمبوسه های قارچ و سوسیس را در دیس می چینیم و با سس قرمز روی آن ها را تزئین کرده و سرو می کنیم.

لازانیا درست کنید بدون فر

سمبوسه قارچ و سوسیس

مواد لازم برای  ۴ نفر:
قارچ ۲۰۰ گرم
سوسیس ۴ عدد
پیاز کوچک ۱ عدد
سیب زمینی ۱ عدد
نان لواش به اندازه کافی
رب گوجه ‌فرنگی ۱ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاه و روغن به اندازه کافی

آموزش طرز تهیه سمبوسه قارچ و سوسیس
سمبوسه قارچ و سوسیس

پیشنهاد میکنیم سمبوسه قارچ و سوسیس را در ظروف چینی زرین ایران سرو و بدین وسیله پذیرایی لوکس و جذابی داشته و مهمانی زیبایی رقم بزنید.
سرویس پیشنهادی ما برای سرو این غذا: سرویس چینی زرین ۱۲ نفره کامل رزفلاور پلاتینی (۹۰ پارچه)

منبع: پارسی دی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا