آموزش طرز تهیه بورک اسفناج

با بورک اسفناج بیشتر آشنا شویم

آموزش طرز تهیه بورک اسفناج

آموزش طرز تهیه بورک اسفناج:
برای تهیه بورک اسفناج و پنیر ابتدا اسفناج ها را پاک می کنیم و می شوییم و در قابلمه ای قرار می دهیم و چند لیوان آب و کمی نمک روی اسفناج ها می ریزیم و درب قابلمه را می گذاریم و روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا اسفناج ها بپزند.
۵ الی ۷ دقیقه از زمانی که آب داخل اسفناج به جوش بیاید برای پخت اسفناج ها کافی است. تا پخت اسفناج ها باقی مراحل را انجام می دهیم.پیاز و سیر را پوست می گیریم و آبکش می کنیم و روی تخته نگینی خرد می کنیم و در تابه ای روغن می ریزیم.
و روی حرارت می گذاریم تا داغ شود و پیاز و سیر را در روغن تفت می دهیم تا نرم و سبک شوند و بعد مقداری زردچوبه و فلفل سیاه روی پیاز و سیر می پاشیم و حرارت را کم می کنیم و صبر می کنیم تا کمی طلایی شوند.
اسفناج پخته شده را آبکش می ریزیم و می گذاریم تا آب آن خارج شود و بعد به پیاز و سیرداغ داخل تابه اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا مواد مخلوط شوند و بعد پنیر خامه ای اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا ذوب شود.

تهیه بورک اسفناج

سپس پنیر موزارلا و کمی نمک نیز به مواد بورک اضافه می کنیم و مواد را مخلوط می کنیم تا منسجم شوند و تابه را از روی حرارت بر می داریم و کنار می گذاریم و فر را روشن می کنیم و روی ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار می دهیم تا گرم شود.
پس از آماده کردن مواد بورک ، زمان آماده کردن سس روی خمیر یوفکاست است. شیر را در در کاسه ای می ریزیم و زعفران دم کرده و کمی روغن مایع به آن می افزاییم و خوب مخلوط می کنیم. خمیر یوفکا را روی تخته آشپزخانه یا هر سطح صاف دیگری پهن می کنیم.
و (مخلوط سس،شیر روغن و زعفران) قلمو را در سس می زنیم و روی خمیر می کشیم تا نرم شود و بعد کمی از مایه بورک اسفناج داخل خمیر می ریزیم و روی آن پنیر موزرلا می ریزیم و مانند رولت آن را می پیچیم و مجددا از سس با قلمو روی بورک ها می کشیم.
و کمی کنجد روی بورک ها می ریزیم کف ظرف پیرکس را با قلمو چرب می کنیم و بورک ها را در ظرف می چینیم و در فر قرار می دهیم تا به مدت ۳۰ الی ۴۵ دقیقه بعد حاضر شوند. بورک های آماده شده را در ظرف می چینیم و با سس مورد نظر نوش جان کنید.

شما می توانید طرز تهیه پاستا را نیز آموزش ببینید.

طرز تهیه بورک اسفناج

مواد لازم برای ۴ نفر:
سیر ۲ حبه
شیر نصف لیوان
پیاز بزرگ ۱ عدد
اسفناج ۴۰۰ گرم
خمیر یوفکا به تعداد کافی
پنیر موزارلا به اندازه کافی
پنیر خامه ای ۲ قاشق غذاخوری
کنجد و روغن مایع به اندازه کافی
زعفران دم کرده ۱ قاشق غذاخوری
نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به اندازه کافی

آموزش طرز تهیه بورک اسفناج
آموزش طرز تهیه بورک اسفناج بدون فر

پیشنهاد میکنیم کلم پلو را در ظروف چینی زرین ایران سرو و بدین وسیله پذیرایی لوکس و جذابی داشته و مهمانی زیبایی رقم بزنید.
سرویس پیشنهادی ما برای سرو این غذا: سرویس چینی زرین ۱۲ نفره کامل سیلور ری (۱۰۲ پارچه)

منبع: پارسی دی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا