آموزش طرز تهیه انار پلو

تا به حال انار پلو خوردید؟

آموزش طرز تهیه انار پلو

طرز تهیه:
آموزش طرز تهیه انار پلو مجلسی: ابتدا در قابلمه ای آب می ریزیم و روی حرارت زیاد می گذاریم تا آب به جوش بیاید و بعد ۱ عدد از پیازها را پوست می گیریم و به ۴ قسمت تقسیم می کنیم و داخل آب جوش می ریزیم و چوب دارچین و سینه مرغ ها را با هم در آب در حال جوش قرار می دهیم.
و حرارت را ملایم می کنیم و درب قابلمه را می گذاریم و اجازه می دهیم تا خوب بپزد. سپس سینه مرغ هایی که پختیم را از قابلمه بیرون می آوریم. اجازه می دهیم تا خنک شوند و بعد آن ها را ریش ریش می کنیم و کنار می گذاریم.
باقی پیاز را پوست می گیریم و روی تخته نگینی ریز خرد می کنیم و در تابه ای روغن می ریزیم و پیازها را داخل روغن تفت می دهیم تا نرم شوند. بعد گشنیز ،سینه مرغ هایی که ریش کردیم و خلال پسته و دانه های انار را به مواد اضافه می کنیم
و با هم تفت می دهیم تا خوب مخلوط شوند و پس از ۵ دقیقه تابه را از روی حرارت بر می داریم. داخل قابلمه ای آب می ریزیم و کمی نمک به آن اضافه می کنیم و روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا آب به جوش بیاید و بعد برنج را می شوییم.

طرز تهیه انار پلو

و آب آن را بیرون می ریزیم و داخل آب در حال جوش برنج را می ریزیم و هم می زنیم و دیگر به برنج دست نمی زنیم تا ۵ دقیقه خوب بپزد. بعد از گذشت ۵ دقیقه به برنج سر می زنیم و چند دانه از برنج را زیر دندان تست می کنیم.
اگر اطراف برنج کاملا پخته بود و مغز آن کمی سفت بود باید برنج را آبکش کنیم. قابلمه را از روی حرارت بر می داریم برنج را در آبکش خالی می کنیم و کمی آب سرد روی برنج می گیریم و آبکش را بر می داریم و ۱ الی ۲ بار تکان می دهیم تا برنج ها جابه جا شوند.
و له نشوند و بعد قابلمه را روی حرارت قرار می دهیم و کف ان روغن می ریزیم و اگر تمایل داشتید نان یا سیب زمینی کف آن می چینید و با کفگیر کم کم مقداری از برنج را کف قابلمه می ریزیم و بعد از مایه انار روی برنج می ریزیم.
و مجددا یک لایه برنج و لایه بعد مایه انار می ریزیم تا موادمان تمام شود و درب قابلمه را می گذاریم و روی حرارت زیاد قابلمه را می گذاریم تا داخل برنج بخار بپیچد و بعد حرارت را کم می کنیم. بهتر است زمانی که حرارت را زیاد می کنیم یک شعله پخش کن زیر قابلمه بگذاریم تا ته دیگ نسوزد. برای تهیه شیرینی کشمشی کلیک کنید.

انار پلو

پس از گذشت ۴۵ دقیقه الی ۱ساعت انار پلو شیرازی کاملا پخته شده است. غذا را در دیس می کشیم و مقداری از پلو را با زعفران دم کرده مخلوط می کنیم و روی دیس برای تزئین می ریزیم و با دانه های انار و خلال پسته تزئین می کنیم.

مواد لازم برای ۴ نفر:
برنج ۴ پیمانه
دانه انار ۲ پیمانه
سینه مرغ ۳ عدد
پیاز متوسط ۲ عدد
چوب دارچین ۱ عدد
خلال پسته نصف پیمانه
گشنیز خرد شده ۱٫۵ پیمانه
زعفران دم کرده ۲ قاشق غذاخوری
نمک ، فلفل سیاه و زردچوبه به اندازه کافی

آموزش طرز تهیه انار پلو
تهیه انار پلو

پیشنهاد میکنیم انار پلو را در ظروف چینی زرین ایران سرو و بدین وسیله پذیرایی لوکس و جذابی داشته و مهمانی زیبایی رقم بزنید.
سرویس پیشنهادی ما برای سرو این غذا: سرویس چینی زرین ۱۲ نفره کامل ساحل (۹۸ پارچه)

منبع: پارسی دی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا